
Így hosszabbítsd meg a medenceszezont
A nyári kánikula lecsengésével nem kell, hogy vége legyen a medenceszezonnak. Megfelelő vízmelegítési technikákkal akár októberig élvezheted a medencédet, és ha már megvetted, felállítottad és karban tartottad, miért ne használnád, ameddig csak lehet?
Szolártakaró
Miért érdemes nyár végén szolártakarót venni? Egyrészt azért, mert a szezon végén sem ritka az erős napsütéses napok száma, és szeptemberben is gyakoriak a nyáriasan meleg napok. Az ilyenkor érkező hőt szolártakaróval átadhatjuk a víznek, használaton kívül pedig szigetelőként használhatjuk, éjjel csökkenthetjük a párolgás és a lehűlés miatti hőveszteséget.
A szolártakarók nem drágák, de önmagukban a nyári szezonon kívül már nem is elég hatékonyak. Viszont mindenképp hasznosak. Olvass tovább, most jön a lényeg!
Hőszivattyú
Egy megfelelő – jellemzően a 7-8 kW feletti teljesítményű – hőszivattyúval egészen október végéig kitolható a medence szezon, medencetípustól és mérettől függetlenül. A kompakt hőszivattyúk csak a nyári hőmérséklet ingadozások kompenzálására alkalmasak, de a nagyobbak ténylegesen melegen tartják a vizet még ősszel is, amikor a külső hőmérséklet már 5-10 °C között ingadozik.
A modern, inverteres hőszivattyúkat megvenni drágább, viszont az üzemeltetésük már nem kerül sokba. Cserébe viszont egyenletes hőmérsékletet biztosít a medence vizének főszezonon kívül is. Ha már van medencéd, akkor élvezd is áprilistól októberig. Ráadásul a hőszivattyút a következő medencéhez is használhatod, ha jövőre cserében gondolkodsz.
A tuti megoldás!
A legbiztosabb, ha a két megoldást együtt használjuk. Egy hőszivattyúval fűtjük a medencét, de a szolártakaróval rásegítünk, illetve éjszaka szigeteljük vele a vizet.